O firmie

Przedstawiamy historię i cele naszej firmy:

PLMZ Polska Sp. z o.o., została utworzona w 2010 roku jako firma polsko – ukraińska z 50% udziałem producenta – PLMZ Ukraina. Siedziba firmy znajduje się w Stalowej Woli, województwo podkarpackie.

Celem firmy jest :
- dostawa na rynek polski i europejski pomp szlamowych  Połtawskiego Zakładu Odlewniczo-Mechanicznego,
- obsługa serwisowa i dostawa części do pomp dostarczonych do polskich i europejskich klientów,
- wspólna produkcja pomp w Stalowej Woli od 2015 roku.

1. Pierwsze pompy szlamowe produkcji PLMZ – Ukraina, dostarczono na polski rynek w końcu 2012 i na początku 2013 roku. Faktycznie pompy zaczęły być eksploatowane  począwszy od wiosny 2013 roku. Pompy trafiły do kilku klientów w Polsce w rejon Opola, Lublina i Poznania. Już po krótkim okresie eksploatacji potwierdziła się słuszność naszej decyzji o wprowadzeniu na rynek polski pomp, które mogą konkurować z innymi europejskimi producentami.

2. Uważamy, że pod względem jakości jesteśmy porównywalni do innych europejskich producentów, natomiast w relacji jakości do ceny jesteśmy bardziej konkurencyjni.

3. Do już eksploatowanych na terenie Polski pomp, PLMZ Polska posiada na swoim składzie w Stalowej Woli pełne zestawy części zamiennych. W przypadku nowych zamówień na pompy PLMZ Polska jest w stanie dostarczyć je w terminie od 5 do 10 tygodniu w zależności od typu pompy. Pompy posiadają certyfikat CE.

4. Zasadność wejścia ze swoimi pompami szlamowymi na rynek polski i europejski PLMZ Poltawa, Ukraina potwierdziła znacznie wcześniej poprzez  
opanowanie 65% rynku Ukrainy , dostarczając do wszystkich kombinatów metalurgicznych pompy własnej produkcji.

Ponadto pompy PLMZ Połtawa, Ukraina są eksploatowane na Ukrainie w elektrociepłowniach, cementowniach i innych zakładach mających w swojej technologii tłoczenie pulpy czyli mieszanki wody z kruszywem, żwirem, pisakiem itd.

5. PLMZ Połtawa, Ukraina, to zakład który powstał w 1979 roku na bazie dawnego Połtawskiego  Kombinatu Odlewniczego. Ilość pracowników – 450 osób. Powierzchnia zakładu 5,5 ha. Roczna produkcja zakładu odlewniczego wynosi 2 500 ton odlewów.

6. Struktura zakładu:
- wydział odlewania stali,

- wydział odlewania żeliwa,
- wydział obróbki termicznej,
- wydział obróbki mechanicznej,

- modelarnia,

- wydział transportowy.

Z pełną historią firmy PLMZ Poltawa, Ukraina możecie się Państwo dokłanie zapoznać na stronie internetowej www.plmz.com.ua

Informujemy, że w swoim planie produkcji PLMZ Poltawa, Ukraina, oprócz pomp szlamowych posiada również:
- zęby do łyżek koparek , ładowarek a także zęby do zrywaków do spychaczy.

- różne typy wysokostopowych staliw chromowych,

- osłony do powierzchni narażonych na ścieranie.

Ta dodatkowa produkcja jest wynikiem nadwyżek mocy produkcyjnych jaki posiada  odlewnia. Dlatego też PLMZ Połtawa, Ukraina poprzez firmę PLMZ Polska Sp. z o.o., jest gotowa rozpatrzyć każdą propozycje dotyczącą odlewania różnych elementów z wysokostopowego chromowego żeliwa i staliwa.

© Copyright 2013 PLMZ Polska. Realizacja Wirtualny Marketing